Ostatnia uczta kinomana

kino

„Opowieści nocy” to ostatni film z cyklu przygotowanego w ramach programu „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Animacja, którą uczniowie klas 4 – 8 obejrzeli w środowe popołudnie 5 kwietnia w Teatrze Elektrycznym, nawiązywała do teatru cieni. Widzowie śledzili baśniowe przygody bohaterów nawiązujące do ważnych życiowych tematów: miłości, poświęcenia i odwagi.

Po seansie na młodych miłośników kina czekała niespodzianka w postaci dyplomów za udział w programie. Podziękowano również nauczycielkom, które realizowały innowację ŚWIAT FILMU, paniom: Sylwii Kwas, Agnieszce Kryście, Kamili Morcinek i Izabeli Steciuk.

Dzięki programowi „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” uczniowie poznali historię kina, różne gatunki i rodzaje narracji filmowej. Każdy seans rozpoczynała prelekcja, dzięki czemu młodzi kinomani, zaopatrzeni w ciekawe, fachowe informacje, mogli z przyjemnością przenieść się do magicznej krainy sztuki filmowej.

tekst: Izabela Steciuk