,,Pływacy są jak torebki herbaty. Nie wiesz jak są mocni, dopóki nie włożysz ich do wody…”

XXIII Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu odbyły się 9 kwietnia na Krytej Pływalni ,,Delfin”. Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, a gościem specjalnym zawodów był pan Łukasz Stępień – zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty.

W mistrzostwach wystartowało 166 uczniów z klas 1-8 w następujących konkurencjach: bieg w małej niecce, pływanie w stylach grzbietowym, klasycznym i dowolnym na dystansach 25m, 50m, 100m, sztafety klas 4 x 50m.

Pierwsze miejsca w klasach 1-3 zdobyli:

Adrian Lazar, Emma Handel, Kaja Niedziółko, Franciszek Kapusta, Kornelia Łanda, Michał Szablicki, Anna Gronowska, Ewa Sikora, Kajetan Żwak, Martyna Szostok, Hubert Duda, Jan Nawrat, Mikołaj Hławiczka, Alex Sztuchlik, Maja Olszowska, Maria Zgoda, Seweryn Kafka, Martyna Dłuś, Jan Michalak, Jan Bijok, Roman Maj.

W klasach 4-8 pierwsze miejsca wywalczyli:

Maja Ociepka, Mikołaj Menes, Maja Małkowska, Oliwier Gredka, Jakub Liszka, Kacper Duda, Marta Korpiela, Antoni Pleciak, Marta Pustówka, Jakub Bojda, Karolina Mencner, Przemysław Kuś, Adam Cichowlas, Lena Stec, Daniel Waszut, Maksymilian Duraj, Maksymilian Bralewski, Oliwia Łokociejewska, Leon Nowak, Filip Dłuś, Maja Miecznikowska, Julia Górniak, Jan Świńczyk, Julia Walczak, Bartosz Brożek, Maja Piszczek, Kajetan Bura, Julia Kowalczyk.

Zawody zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego.

Wszystkim uczestnikom i laureatom serdecznie gratulujemy!

tekst: Agnieszka Krysta