Po pierwsze bezpieczeństwo

W poniedziałek 7 października uczniowie klas czwartych uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez dzielnicowego Rafała Pszczółkę. Temat spotkania dotyczył bezpieczeństwa dzieci w ruchu drogowym oraz bezpiecznych zachowań w różnych sytuacjach społecznych i miejscach publicznych. Dzieci zadawały również pytania związane z pracą policjanta. Zobaczyły alkomat, kajdanki oraz sposób zatrzymania osób podejrzanych o przestępstwo. Uczniowie zostali wyposażeni w odblaski oraz wiedzę na temat właściwego poruszania się po ulicach, chodnikach, poboczach. Niech będą widoczni i bezpieczni podczas jesiennych pochmurnych dni, niech pamiętają o elementach odblaskowych podczas poruszania się po zmroku!

tekst: Dorota Maciejewska, pedagog szkolny