„PRL oczami dziecka” – sentymentalne podróże do przeszłości

W piątkowe popołudnia, 2 grudnia i 25 listopada, odbyły się spotkania online przygotowane przez panią Izabelę Steciuk w ramach innowacji Podróże kształcą, także te bez biletu.

Podczas pierwszej  prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła w czasach PRL-u, jaka była szkolna wyprawka każdego ucznia, jakie przybory znajdowały się w piórnikach uczniów, jak wyglądał uczniowski strój. Uczestnicy spotkania poznali ciekawostki na temat codziennego życia w niełatwych latach PRL-u, jak również próbowali zrozumieć, dlaczego dorośli wspominają tamte czasy z sentymentem. Pani Izabela opowiadała o PRL-u, patrząc na lata 70. i 80. oczami dziecka, a uczniowie także chętnie dzielili się swoją wiedzą. W spotkaniu uczestniczyło 33 uczniów.

Kultowe bajki, seriale i komiksy były tematem kolejnego piątkowego spotkania online. Bolek i Lolek, Reksio, miś Uszatek – to bohaterowie bajek uwielbiani przez młode pokolenie, ale i przez rodziców oraz dziadków naszych uczniów.  Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również, jakie smakołyki przygotowywano w latach 70. i 80. w polskich domach, jak urządzano mieszkania i z jakiej okazji odbywały się pochody pierwszomajowe. W spotkaniu uczestniczyło 25 uczniów.

Kolejne piątkowe spotkania online na różne ciekawe tematy przed nami!

tekst: Izabela Steciuk