Rozstrzygnięcie Konkursu Świątecznego: „Stroimy choinkę na skoczowskim rynku”

Na przełomie października i listopada 2018 roku Miejskie Centrum Kultury „Integrator” w Skoczowie po raz pierwszy zaprosiło nauczycieli i ich podopiecznych z przedszkoli oraz szkół z terenu Gminy Skoczów do wzięcia udziału w Konkursie Świątecznym na plenerową ozdobę choinkową, pn.: „Stroimy choinkę na skoczowskim rynku”. Wśród celów jakie stawiano konkursowi znalazły się i takie jak: kultywowanie tradycji wykonywania własnoręcznie ozdóbchoinkowych, rozwój wrażliwości artystycznej dzieci, czy aktywizacja społeczności lokalnej Gminy Skoczów. Na zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele trzech szkół oraz ośmiu placówek przedszkolnych, którzy przekazali do oceny blisko 60 prac konkursowych.

Organizator konkursu – Miejskie Centrum Kultury „Integrator” do grona jury, oceniającego prace powołało trzy osoby Gabrielę Raszkę i Rafała Raszkę – instruktorów zajęć twórczych MCK oraz grafika MCK – Dorotę Noszkę.

 Decyzją jury zdecydowano się nagrodzić następujące prace:

 1. Kategoria PRZEDSZKOLA:
 • I miejsce: Jakub Boryś /Przedszkole Publiczne w Ochabach/,
 • II miejsce: Smerfów – opiek. Adrianna Swoboda /Przedszkole Publiczne nr 4 w Skoczowie/,
 • III miejsce: Karol Konieczny i Tomasz Ostrowski – opiek. Bożena Nowak, Biedronek /Przedszkole Publiczne w Harbutowicach/,
 • wyróżnienie: Krzysztof Wojtczak – opiek. Anna Olszewska, gr. II, /Przedszkole Publiczne w Pierśćcu/.
 1. Kategoria SZKOŁY PODSTAWOWE:
 • I miejsce: Klaudia Gruszczyk i Maja Kalita – opiek. Sylwia Kwas, kl. 6b /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/,
 • II miejsce: Sandra Kuczera – opiek. Sylwia Kwas, kl. 6b /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/,
 • III miejsce: Martyna Tengler – opiek. Elżbieta Labzik, kl. 5b /Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Ochabach/,
 • Wyróżnienie: klasa 3a – opiek. Daria Kur /Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie/.

Jury oraz organizatorzy, zdając sobie sprawę, jak dużo pracy w przygotowanie wszystkich prac poświęciły dzieci, a także ich opiekunowie szkolni/przedszkolni oraz rodzice, pragną serdecznie podziękować wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie prac, które zgłoszono do konkursu. Symbolicznym gestem podziękowania dla tych osób będzie wywieszenie zwycięskich prac na reprezentacyjnej choinie, która stanie na skoczowskim Rynku.

Szczególne słowa podziękowania należą się dyrekcjom i pracownikom placówek edukacyjnych, które zaangażowały się w udział w konkursie. Dziękujemy opiekunom,  którzy czuwali nad powstawaniem prac konkursowych, z ramienia tychże jednostek.

Szkoły podstawowe z terenu Gminy Skoczów reprezentowali podopieczni następujących opiekunów i placówek:

 • Elżbieta Labzik i Aneta Leś (Szkoła Podstawowa w Ochabach Małych)
 • Magdalena Krupińska oraz Kornelia Kania (Szkoła Podstawowa Nr 7 w Pogórzu)
 • Sylwia Kwas, Daria Kur (Szkoła Podstawowa Nr 3 w Skoczowie)

Przedszkola zaś dzieci pracujące pod kierunkiem:

 • Sylwia Cieślar oraz Karina Wantulok (Przedszkole Publiczne nr 2 w Skoczowie)
  Adrianna Swoboda (Przedszkole Publiczne nr 4 w Skoczowie)
 • Jolanta Kłapsia, Agata Chrapek, Emilia Bojda, Bożena Konieczny, Elżbieta Ornowska (Filia Przedszkola Publicznego nr 4 w Międzyświeciu)
 • Bożena Kowal, Bożena Nowok, Sylwia Gabryś (Przedszkole Publiczne w Harbutowicach)
 • Janina Niemczyk, Krystyna Maciejczek, Edyta Kotarbicka, Janina Niemczyk (Przedszkole Publiczne w Ochabach)
 • Anna Olszowska, Agnieszka Waleczek (Przedszkole Publiczne w Pierśćcu z oddziałami zamiejscowymi w Kowalach)
 • Kornelia Kania, Edyta Grelowska (Przedszkole Publiczne w Pogórzu)
 • Katarzyna Hupert (Przedszkole Publiczne w Ochabach, z oddziałami zamiejscowymi w Wiślicy)
 • Małgorzata Gańczarczyk (Przedszkole Publiczne w Pierśćcu z oddziałami zamiejscowymi w Kowalach).

Na uwagę i wyróżnienie zasługuje również fakt, iż, werdyktem jury, trzy z czterech uhonorowanych prac w kategorii szkół wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Skoczowie, zdobywając dwa pierwsze miejsca oraz wyróżnienie. Im oraz opiekunom –  Sylwii Kwas i Darii Kur, należą się szczególne gratulacje. 

Przedstawiciele MCK „Integrator” mają nadzieję, iż tradycja tworzenia plenerowych ozdób choinkowych na trwałe wejdzie w zwyczaj, angażując dzieci – przedszkolaków i uczniów szkół Gminy Skoczów do twórczej pracy, będąc dla nich jednocześnie doskonałą formą nauki i zabawy.

Rezultaty tegorocznego konkursu będzie można podziwiać już wkrótce na skoczowskim rynku. Wręczenie nagród oraz dyplomów nastąpi 6 grudnia 2018 roku zaraz po zakończeniu programu artystycznego dla dzieci na scenie, na Rynku ok. godz. 19.00. Zapraszamy wszystkich laureatów, którym raz jeszcze gratulujemy.

Wojciech Grajewski, MCK „Integrator”