Skoczowska Gra Ekologiczna

We wtorek 8 października Urząd Miejski w Skoczowie zorganizował dla uczniów naszej szkoły interesujące „spotkanie z ekologią”. Podczas zajęć, młodzież z”trójki” zmierzyła się z niezwykle ważnym obecnie problemem ochrony środowiska. Działania proekologiczne podejmowane w naszej gminie były głównym tematem gry ekologicznej, w której uczestniczyli wszyscy obecni na spotkaniu uczniowie. Zabawa nie tylko zmuszała do myślenia ale  stanowiła też zachętę do podejmowania prostych kroków, które przyczynią się do ochrony naszej ziemi przed zgubnymi skutkami produkowania niepotrzebnych ton śmieci albo nadmiernego zużywania wody. Jesteśmy bogatsi o tą wiedzę i mamy nadzieję, że zawsze będziemy pamiętać aby wykorzystać ją w praktyce.

Sławomir Chmiel