Spotkanie z przedstawicielem firmy Business Partners Club

W ramach doradztwa zawodowego 13 XII 2019 r. klasę 6b i klasę 8b pod opieką mgr inż. Bożeny Dedio oraz mgr Natalii Gabryś-Klus odwiedził Pan Rafał Jojko z Business Partners Club z Bielska-Białej, który jest opiekunem firmy oraz doradcą do spraw zarządzania finansami i dotacji. Prowadzący zajęcia przekazał uczniom kilkanaście życiowych rad, wśród nich wspomniał słowa, które sam kiedyś usłyszał wskazujące na to, że jeśli będą poświęcali temu czym się interesują w nauce godzinę dziennie, to po pięciu latach staną się ekspertami  w tej dziedzinie. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się jak ważnymi cechami charakteru są uczciwość, etyka, szacunek do drugiego człowieka gdy chodzi o doradztwo finansowe i współpracę z klientami.  Zmotywowani do nauki oraz odwagi w podejmowaniu życiowych wyborów nasi uczniowie uświadomili sobie co należy zrobić, aby odpowiedzialnie wybrać zawód i osiągnąć sukces. Nasz gość podzielił się też kilkoma cennymi radami jak od najmłodszych lat można oszczędzać pieniądze, aby w przyszłości uniknąć problemów finansowych, a także założyć firmę. Na koniec uczniowie wykonali krótkie ćwiczenie, mieli napisać kim chcieliby zostać w przyszłości i zastanowić jak osiągnąć ten cel.