Świadectwa rozdane. Przed nami wakacje!

Ostatni dzień roku szkolnego to dla uczniów najpiękniejszy czas, na który czekali od 1 września. Było poważnie, uroczyście, ale i zabawnie. Akademię dla klas starszych przygotowała klasa 7a wraz z wychowawczynią panią Lucyną Michenko. Uczniowie zainscenizowali rozprawę sądową. Na ławie oskarżonych zasiedli nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Wydanie sprawiedliwych  wyroków należało do pani dyrektor Małgorzaty Jasionowicz. Miłą niespodziankę przygotowali również ósmoklasiści, którzy zaprezentowali swoje talenty: muzyczne, plastyczne i aktorskie. Choć uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy, nieraz w oku zakręciła się łza…

Akademię dla młodszej grupy wiekowej przygotowała pani Iwona Czakon-Kobus ze swoją klasą 3a. Dzięki występowi trzecioklasistów wszyscy myślami przenieśli się nad morze, w góry i w inne piękne miejsca, które czekają na dzieci spragnione wakacji. Nie zabrakło również wskazówek, jak bezpiecznie spędzić cudowne wakacyjne tygodnie.

Podczas akademii dla klas 4 – 8 miała miejsce ceremonia przekazania sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu, do którego zostali powołani uczniowie wyróżniający się swoją godną postawą i kulturą osobistą.

Tradycją naszej szkoły jest uhonorowanie najlepszych uczniów ,,Lolkami”, statuetkami przyznawanymi w kilku dziedzinach.

Oto wyróżnieni uczniowie:

,,Lolek” w kategorii NAJLEPSZY ABSOLWENT – POTĘGA UMYSŁU dla Karoliny Myrmus z kl. 8a

SUPERLOLEK dla Malwiny Dzierbanowicz z kl. 8c

,,Lolek” w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA – LWIE SERCE dla Amelii Więzik z kl. 8a

,,Lolek” w kategorii NAJWYŻSZA FREKWENCJA – BYŁEM, JESTEM I BĘDĘ dla Anny Małkowskiej z kl. 8c

,,Lolek” w kategorii NAJLEPSZA SPORTSMENKA dla Hanny Dudy z kl. 8a

,,Lolek” w kategorii NAJLEPSZY SPORTOWIEC – MŁODY BÓG dla  Pawła Pustówki z kl. 8b

,,Lolek” o nazwie SWOJAK – PRZYJACIEL SZKOŁY trafił do jednego z rodziców, pana Jacka Gonery, który z pełnym zaangażowaniem od lat wspiera naszą ,,Trójkę”.

Wielu uczniów czekało na chwilę wręczenia przez panią dyrektor świadectw z wyróżnieniem. To nagroda za cały rok wytężonej pracy, powód do dumy i satysfakcji.

Pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz, kończąc akademię, skierowała podziękowania do wychowawców klas 8., którzy przez kilka lat towarzyszyli swoim uczniom, otaczali ich troską i wsparciem. Podziękowała gronu pedagogicznemu za całoroczny wysiłek, a rodzicom za zaangażowanie w sprawy szkoły.

Po części oficjalnej w salach odbyły się spotkania z wychowawcami, podczas których wręczono pozostałe świadectwa, nagrody, dyplomy. Choć uczniowie z uśmiechem dawali swoim nauczycielom kwiaty, chyba będą trochę tęsknić za szkołą i swoimi pedagogami… Ale teraz najważniejsze są wakacje, odpoczynek i wolność  od obowiązków!

Do zobaczenia za dwa miesiące!

tekst: Izabela Steciuk

akademia z okazji zakończenia roku szkolnego