Święto Patrona Naszej Szkoły

Dzisiaj 18 maja 2020 obchodzimy 100 rocznicę urodzin  Patrona naszej szkoły – Jana Pawła II. Z pewnością wszyscy świętowalibyśmy ten niezwykły dzień poprzez udział w uroczystej akademii, sztafecie na Kaplicówkę, a  potem odśpiewalibyśmy ulubioną piosenkę naszego Patrona „Barkę”.   Nic straconego! Możemy świętować w naszych domach i nie tylko. Jeśli tylko to możliwe wybierzcie się na spacer na Kaplicówkę – odwiedźcie miejsce szczególnie związane z naszym Patronem. Porozmawiajcie o tym  ze świadkami tamtych wydarzeń. Daleko ich nie musicie szukać. Są to wasi rodzice, dziadkowie. A może w waszych domowych archiwach znajdziecie pamiątki ukazujące te niecodzienne zdarzenia. Możecie także narysować laurkę dla Jana Pawła II lub napisać do Niego list. Wszystkie formy świętowania możecie przesłać na adres katarzynachrobok@sp3.skoczow.pl Zdjęcia waszych prac będą umieszczone na stronie naszej szkoły.

W tym roku mamy jeszcze inne „okrągłe” rocznice związane z Janem Pawłem II, a mianowicie:

• 15 rocznica nadania imienia Jana Pawła II naszej Szkole,
  • 15 rocznica śmierci Jana Pawła II ( 2. 04. 2005),
  • 25 rocznica wizyty Papieża w naszym mieście ( 22. 05. 1995 r.).

Jest co wspominać, a zarazem świętować. Zapraszamy również do oglądania bogatej oferty programowej w telewizji, a także do odwiedzenia strony internetowej https://jp2.tvp.pl/ .

Katarzyna Chrobok