Wizyta strażaków z OSP Skoczów

26 października w SP-3 przed  budynkiem przy ul. Osiedlowej 1 oficjalnie zakończono akcję charytatywną na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych. W sumie zebrano 1051 pluszaków, które będą pocieszać dzieci w trudnych chwilach. Maskotki przekazano strażakom OSP w Skoczowie. W podobnym pokazie uczestniczyli kilka dni wcześniej – 12 października – uczniowie starszej grupy wiekowej.

Uczniowie klas 1-5 zajrzeli do wozu bojowego, zobaczyli sprzęt strażacki oraz  dowiedzieli się, w jaki sposób można dołączyć do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Największą atrakcją okazała się możliwość przymierzenia elementów stroju strażackiego. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji – uczniom, rodzicom, nauczycielom i przedstawicielom instytucji. W akcję włączyli się: Punkt Przedszkolny „Słoneczna Kraina” w Skoczowie, OSP Pruchna i OSP Bładnice. Szczególnie serdecznie dziękujemy strażakom –  za poświęcony czas i przeprowadzenie zajęć, które bardzo podobały się naszym uczniom.  Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Akcję koordynowała pani Katarzyna Czujak.

tekst: Dorota Maciejewska i Kamila Morcinek