XXI Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

mistrzostwa szkoły w pływaniu

41 startów, ponad 170 uczestników,  mnóstwo emocji – tak w skrócie można podsumować XXI Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu, które odbyły się 26 kwietnia na  Krytej Pływalni Delfin w Skoczowie. Po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa powróciliśmy do tradycji, organizując zawody pływackie dla uczniów naszej szkoły. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: dyrektor szkoły – Małgorzata Jasionowicz, burmistrz Skoczowa – Mirosław Sitko oraz zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie – Łukasz Stępień.

W sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie klas I-VIII. Najmłodsi rywalizowali w biegu w małej niecce, natomiast starsi zawodnicy pokonywali wyznaczone dystanse stylami: motylkowym, grzbietowym, klasycznym lub kraulem. Zmagania zakończyły wyścigi sztafetowe dziewcząt i chłopców –  8x50m stylem dowolnym.

Spotkanie poprowadził pan Piotr Piotrowski, a nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem wydarzenia czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkim uczestnikom towarzyszyła radosna, sportowa atmosfera.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach okazali się: Jakub Morcinek 1a, Karolina Stokłosa 1a, Kamil Wiśniewski 2a, Marta Mendroch 2a, Maciej Dobner 3c, Marta Pustówka 3b, Jakub Liszka 4a, Wojciech Więzik 5a, Magdalena Martynek 5a, Targosz Zuzanna 7a, Graboń Szymon kl. 8a, Piotr Raszka 3a, Filip Noszka 8b, Nadia Stonawska 4a, Leon Nowak 4a, Maja Małkowska 4a, Milena Król 5a, Mateusz Świta 5a, Jakub Cichowlas 5a, Martyna Zagórny 7a, Tymoteusz Hernik 7a, Patryk Kurzok 8a, Julia Szczotka 8a, Michał Szablicki 1a, Maja Ociepka 2a, Judyta Gołembiewska 3a, Paweł Szostok 3c, Lilianna Mościpan 3c, Jan Nawrat 1a, Kajetan Bura 3a, Maja Chojnacka 5b, Kacper Bura 7d, Nikola Toczek 4a, Ksawery Lupa 4a, Maja Miecznikowska 5a, Alan Ratajek 5a, Wiktoria Żwak 7a, Mikołaj Szostak 7a, Tomasz Machej 1a, Amelia Kolawa 2a, Patrycjusz Ziebura 2a, Malwina Ihas 3b, Jakub Bojda 3a, Szymon Malina 4b, Natalia Gonera 4b.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

uroczyste otwarcie mistrzostw
mistrzostwa szkoły w pływaniu