11 listopada – lekcja patriotyzmu

Święto Niepodległości dla każdego Polaka jest wyjątkowym dniem. Poprzez włączenie się w obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości  nasi uczniowie pokazali, że mimo młodego wieku są prawdziwymi patriotami. Spotkaliśmy się na skoczowskim rynku o godzinie 8 45. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, delegacje klas oraz dyrekcja szkoły i nauczyciele. Wszyscy uczestnicy uroczystości byli świadkami złożenia raportu Kompanii Honorowej OSP Gminy Skoczów oraz wciągnięcia polskiej flagi na maszt. W skupieniu odśpiewaliśmy hymn narodowy. Później wysłuchaliśmy przemówień burmistrza Skoczowa, pana Mirosława Sitko oraz wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, pana Stanisława Szweda. Wraz z wszystkimi uczestnikami uroczystości przeszliśmy do pomnika „Naszym Bohaterom”, gdzie delegacja szkoły złożyła kwiaty. Następnie udaliśmy się do kościoła ewangelickiego, gdzie odbyło się nabożeństwo za Ojczyznę.

Izabela Steciuk