Więcej o: Majowe Święta

Majowe Święta

2 maja 2022 w Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dyrekcja szkoły, delegacja nauczycieli i uczniów udała się na skoczowski rynek, gdzie o godzinie 12.00 nastąpiło uroczyste wciągnięcie flagi na maszt oraz odśpiewanie Hymnu Polski. W tym podniosłym momencie obecny był również nasz poczet sztandarowy. Natomiast kolejnego dnia obchodziliśmy 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Delegacja szkoły: dyrekcja, opiekunowie Samorządu Uczniowskiego oraz przedstawiciele uczniów w strojach galowych wzięli udział w skoczowskich obchodach święta.

O godzinie 8.30 złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem „Naszym Bohaterom”, następnie przeszliśmy w rytm orkiestry do kościoła p.w. ŚŚ. Ap. Piotra i Pawła, gdzie o godzinie 9.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Serdecznie dziękujemy rodzinom uczniów, którzy pomogli nam tego dnia wykonać pamiątkowe zdjęcia z tej pięknej uroczystości!

Więcej „Majowe Święta”
Więcej o: Konkurs Wiedzy Historycznej „Klasówka Powstańcza 2022”

Konkurs Wiedzy Historycznej „Klasówka Powstańcza 2022”

27 kwietnia trzy uczennice klas 7 wzięły udział w Konkursie Wiedzy Historycznej „Klasówka powstańcza 2022”. Tegoroczna edycja była dedykowana 100-leciu przyłączenia części Górnego Śląska do Polski. Pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz uroczyście wręczyła dyplomy przygotowane przez organizatorów konkursu. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją objęli Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski oraz Prezydent Miasta  Świętochłowice Andrzej Drogoń.

Więcej „Konkurs Wiedzy Historycznej „Klasówka Powstańcza 2022””