Więcej o: „PRL oczami dziecka” – sentymentalne podróże do przeszłości

„PRL oczami dziecka” – sentymentalne podróże do przeszłości

W piątkowe popołudnia, 2 grudnia i 25 listopada, odbyły się spotkania online przygotowane przez panią Izabelę Steciuk w ramach innowacji Podróże kształcą, także te bez biletu.

Podczas pierwszej  prelekcji uczniowie dowiedzieli się, jak wyglądała szkoła w czasach PRL-u, jaka była szkolna wyprawka każdego ucznia, jakie przybory znajdowały się w piórnikach uczniów, jak wyglądał uczniowski strój. Uczestnicy spotkania poznali ciekawostki na temat codziennego życia w niełatwych latach PRL-u, jak również próbowali zrozumieć, dlaczego dorośli wspominają tamte czasy z sentymentem. Pani Izabela opowiadała o PRL-u, patrząc na lata 70. i 80. oczami dziecka, a uczniowie także chętnie dzielili się swoją wiedzą. W spotkaniu uczestniczyło 33 uczniów.

Więcej „„PRL oczami dziecka” – sentymentalne podróże do przeszłości”
Więcej o: ,,Użyj dziedzictwa” – lekcje o dziedzictwie kulturowym online

,,Użyj dziedzictwa” – lekcje o dziedzictwie kulturowym online

Co łączy Smoka Wawelskiego, Roberta Makłowicza, Wisławę Szymborską i Jadwigę Andegaweńską…? Odpowiedź na to i wiele innych pytań uzyskali uczniowie klas 5, którzy w piątek 2 grudnia oraz w poniedziałek 5 grudnia wzięli udział w lekcji online ,,Kraków – miasto królów”. Zajęcia poruszały tematykę naszego dziedzictwie kulturowego i były organizowane przez Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie. Było niezwykle interesująco!
tekst: Martyna Bak

Więcej „,,Użyj dziedzictwa” – lekcje o dziedzictwie kulturowym online”
Więcej o: Świąteczne konkursy

Świąteczne konkursy