Wreszcie wakacje!

,,Uroki wakacji” to temat akademii na zakończenie roku szkolnego w klasach edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klasy 3c pod opieką wychowawczyni Joanny Kołodziejczyk wierszem i radosnym śpiewem zachęcili wszystkich obecnych do wyruszenia na łąki, do lasu, nad jeziora i nad morze . Wszyscy nagradzali brawami uczniów za recytację, a szczególnie za piękny, pełen ekspresji śpiew. Na koniec występu klasa 3c zaprosiła klasy 3a i 3b do wspólnego pożegnania z młodszymi kolegami. ,,Do zobaczenia za rok, drugoklasiści, a za dwa lata pierwszacy”- to słowa wszystkich trzecioklasistów połączone z gestami rąk: DO ZOBACZENIA!!!

Po występie na parkiet wyszli uczniowie klas 1a i 2b, którzy zaprezentowali program przedstawiony podczas Dni Skoczowa w ramach Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży pn. ,,Pokaż, na co Cię stać”. Pełen ruchu i muzyki występ był ciekawym dopełnieniem akademii.

Na koniec zostały wręczone nagrody uczniom wyróżnionym w kategorii czytelnictwa oraz umiejętności gry w szachy. Najlepszymi czytelnikami zostali uczniowie klasy 2b, a laureatami – Zofia Pawliczek i Piotr Węglorz. Piotr Węglorz otrzymał również puchar dla najlepszego szachisty z klas 2. Natomiast zwycięzcą w klasach trzecich został Ksawery Kafka. Dzieci wsiadły do pociągu z napisem ,,WAKACJE” w dobrych humorach i z planami na odpoczynek.

Natomiast w budynku przy ulicy Bielskiej klasa 6a z wychowawcą, Łukaszem Zgodą, przygotowała uroczystą akademię dla klas 4-8, podczas której w zabawny sposób został przedstawiony proces formowania ucznia, charakterystyka klas A, B i C oraz scenki kabaretowe z lekcji. Były też wspomnienia i poetyckie przesłania skierowane do nauczycieli. Podczas akademii usłyszeliśmy znane piosenki, m.in. ,,Nic dwa razy”, a popis akrobatyczny dziewcząt z klasy 6a okazał się gwoździem programu artystycznego.

Na koniec głos zabrali wzruszeni ósmoklasiści, którzy podziękowali za osiem lat nauki w ,,Trójce”. Ważnym momentem było wręczenie podziękowań dla rodziców oraz świadectw z wyróżnieniem najlepszym uczniom – otrzymali je z rąk pani dyrektor i wychowawców. Po spotkaniach w klasie, czułych pożegnaniach, wśród łez smutku i radości ogłaszamy oficjalnie: wakacje uznajemy za rozpoczęte! Do zobaczenia za dwa miesiące. 🙂

tekst: Joanna Kołodziejczyk i Agnieszka Krysta