Dni Otwarte szkół ponadpodstawowych

dni otwarte w ZSTiO w Skoczowie

W środę 12 kwietnia uczniowie kl. 8c odwiedzili Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Przewodniczący szkoły, absolwent naszej Trójki, oprowadził swoich młodszych kolegów i koleżanki po pracowniach i warsztatach. Na koniec uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w pokazie klasy ratowniczo-pożarniczej. Dobrze wyposażona szkoła, ciekawa propozycja związana z projektami i zagranicznymi praktykami oraz serdeczna atmosfera zapewne stały się zachętą, by plany związane z wyborem  szkoły pokierować właśnie tam. W piątek 8 kwietnia uczniowie kl. 8a i 8b w ramach doradztwa zawodowego gościli w Zespole Szkół im. W. Szybińskiego w Cieszynie. Dziewczyny i chłopcy mieli okazję poznać bazę szkoły oraz panujący tam klimat.

Uczniowie ZS nie tylko oprowadzili nas po szkole, ale zaprezentowali musztrę, pokazali internat opowiedzieli o życiu poza lekcjami. Tego dnia ósmoklasiści wzięli też udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie. Nasza młodzież miała okazję zobaczyć szkołę oraz wziąć udział w zaproponowanych przez organizatorów zajęciach wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, języka angielskiego oraz historii. Tego dnia promowano kierunek społeczno-prawny.

W najbliższym czasie 21 kwietnia Dni Otwarte w II LO im. A. Osuchowskiego w Cieszynie, 21-22 kwietnia ZS im. W. Szybińskiego, 27 maja ZSEG w Cieszynie.

autor tekstu: Dorota Maciejewska

dni otwarte w liceum ogólnokształcącym im. M. Kopernika w Cieszynie