„Aktywna tablica”

W roku szkolnym 2018/2019 Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie została benificjentem Rządowego Programu Ministerstwa Edukacji Narodowej  „Aktywna Tablica”.

Na program realizowany w latach 2017-2019 przewidziana jest łączna kwota 279 mln 316 tys. zł. Jest on finansowany w 80 proc. ze środków budżetu państwa i co najmniej 20 proc. wkładu własnego samorządów.

W ramach trzyletniego Rządowego programu pomoce dydaktyczne trafią do:

• 5 582 szkół i szkół za granicą w 2017 r.
  • 4 999 szkół i szkół za granicą w 2018 r.
  • 4 999 szkół i szkół za granicą w 2019 r.

Celem projektu umożliwienie wykorzystywania w procesie dydaktycznym nowoczesnych pomocy dydaktycznych, wybranych przez szkoły zgodnie z ich zdefiniowanymi potrzebami, podniesienie kompetencji uczniów i nauczycieli przez zmianę sposobu myślenia o możliwościach wykorzystania nowych technologii. Zasadniczym zadaniem współczesnej szkoły jest rozwijanie kompetencji uczniów przygotowujących ich do życia w społeczeństwie informacyjnym. Rozwój kompetencji uczniów w tym zakresie powinien dokonywać się w nowocześnie wyposażonej szkole.

W ramach II edycji programu „Aktywna Tablica” kolejne  trzy sale lekcyjne Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Bielskiej w Skoczowie, zostały wyposażone w nowoczesne zestawy: tablice interaktywne z głośnikami i projektory. Obecnie wszystkie użytkowane klasy w tym budynku posiadają  tablice interaktywne.