Baśniowa historia śląskiego Kopciuszka – kolejne spotkanie miłośników niesamowitych historii

Czy takie historie zdarzają się tylko w baśniach?… Sześcioletnia dziewczynka wywodząca się z ubogiej śląskiej rodziny zostaje dziedziczką olbrzymiej fortuny! Niespodziewany spadek odmienia jej życie, Joanna wychodzi za mąż za arystokratę Hansa Schaffgotscha, zamieszkuje w przepięknym pałacu w Kopicach, otrzymuje tytuł hrabiny. Tajemniczy śląski Kopciuszek, czyli Joanna Schaffgotsch von Schomberg-Godula, to bohaterka kolejnego spotkania online prowadzonego przez panią Izabelę Steciuk. Podczas zajęć uczniowie klas 4-8 „odwiedzili” ruiny pałacu w Kopicach, szukając w nich śladów śląskiego Kopciuszka. Poznali również współczesne koleje losu tego miejsca, które nadal czeka na przywrócenie dawnego blasku.  Uczniowie „podróżowali” również po innych ciekawych miejscach na Śląsku, szlakiem zamków, pałaców i ruin.

Spotkanie odbyło się  w ramach innowacji „Podróże kształcą, także te bez biletu” oraz „Bądź kulturalny – zaangażuj się w kulturę wyższą!”

tekst: Izabela Steciuk