Bezpieczne wakacje

Jak udzielić pomocy sobie i innym? Czym jest łańcuch życia? Jak zachować się w różnych sytuacjach na plaży, nad jeziorem, w lesie, w górach czy w innych miejscach zabawy? Gdzie szukać pomocy? Jak zadbać o siebie w czasie wakacji? Uczniowie klas trzecich próbowali odpowiedzieć na te oraz inne pytania dotyczące bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku, rozmawiając podczas spotkania profilaktycznego. Przeprowadził je komendant Straży Miejskiej w Skoczowie, pan Marian Machalica, a wykorzystując prezentację, analizował różne sytuacje, które mogą zdarzyć się podczas letniego wypoczynku. Przypomniano numery alarmowe oraz podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Zwrócono uwagę na najważniejszą zasadę: najpierw zadbaj o siebie, abyś mógł pomóc innym, nie podejmuj zachowań ryzykownych dla Twojego zdrowia i życia. Udanych i bezpiecznych wakacji życzymy wszystkim naszym Uczniom oraz Rodzicom!

tekst: Dorota Maciejewska – pedagog szkolny