Bezpiecznie do szkoły

prelekcja - bezpieczna droga do szkoły

W środę 21 września gościliśmy w naszej szkole komendanta Straży Miejskiej w Skoczowie, pana Mariana Machalicę, który na spotkanie z uczniami klas pierwszych przybył w towarzystwie swego „asystenta” – przesympatycznego skoczowskiego kota w butach w czapce strażnika miejskiego.  Zorganizowane warsztaty dotyczyły bezpieczeństwa w czasie drogi do szkoły, zarówno tego związanego z ruchem drogowym, niebezpiecznymi miejscami,  jak i  kontaktami z obcymi osobami.

Prowadzący przypomniał uczniom zasady bezpiecznego zachowania się pieszego na chodniku, poboczu i drodze, przechodzenia przez ulicę, jazdy na rowerze tylko pod opieką osoby dorosłej. Rozmowę w zespołach klasowych  uatrakcyjniła kolorowa prezentacja multimedialna i ożywiona dyskusja, do której włączał się poprzez przyjazne gesty także kot. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskową opaskę.

tekst: Dorota Maciejewska – pedagog szkolny

                        


bezpieczna droga do szkoły