Szkolny rajd górski

„W górach znajdujemy nie tylko wspaniałe widoki, które można podziwiać, ale niejako szkołę życia. Uczymy się tutaj znosić trudy w dążeniu do celu, pomagać sobie wzajemnie w trudnych chwilach, razem cieszyć się ciszą, uznawać własną małość w obliczu majestatu i dostojeństwa gór.”
Słowa naszego Patrona doskonale ilustrują doświadczenia uczestników jesiennego rajdu górskiego, który odbył się 18 października. Uczniowie klas 4-8 w tym roku powędrowali niezwykle pięknym szlakiem z Jaworza na Błatnią.

Pokonanie trasy wymagało pewnego wysiłku, ale pojawiające się od czasu do czasu zmęczenie rekompensowały nam piękne widoki. Nie było chyba wśród nas osoby, która nie zachwyciłaby się górskim, jesiennym krajobrazem. Wymarzona pogoda sprawiła, że uczniowie z radością korzystali z uroków jesieni – szukali grzybów, cieszyli się szelestem liści, a w czasie postoju przy schronisku PTTK upiekli pyszną kiełbasę.

Droga na szczyt okazała się doskonałą okazją do integracji, rozmów, wzajemnego wsparcia, fotografowania. I choć był to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, to jednak wiele się nauczyliśmy.

tekst: Kamila Morcinek

Szkolny rajd górski