Ślub ze szkołą!

Święto Edukacji Narodowej zapisało się w tradycji ,,Trójki” jako dzień pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II poprzez dotknięcie ramienia symbolicznym ołówkiem, którego dokonuje pani dyrektor Małgorzata Jasionowicz. 14 października był w tym roku dniem niezwykle uroczystym, ponieważ w szkolnej auli gościliśmy burmistrza miasta pana Mirosława Sitko.

Podczas akademii uczniowie klas pierwszych musieli „zdać egzamin” z gotowości szkolnej. Recytowali wierszyki, śpiewali piosenki i w niezwykle uroczy sposób zaprezentowali swoje umiejętności, opowiadając o obowiązkach ucznia, dobrej atmosferze w klasie i szkole, trudach nauki  oraz bezpieczeństwie. Krótko mówiąc: wypadli znakomicie! Do sukcesu przyczyniły się wychowawczynie, które świetnie przygotowały swoich podopiecznych: klasę 1a – pani Daria Cimała, klasę 1b – pani Daria Kur, klasę 1c – panie Sylwia Kwas i Aleksandra Para.

Wzruszającym momentem było uroczyste ślubowanie, które najpierw złożyli pierwszoklasiści, a następnie ich rodzice. Dzieci przyrzekały dbać o dobre imię szkoły, być godnym jej Patrona i wymagać od siebie. Natomiast rodzice obiecywali, że będą pomagać swoim pociechom, często je przytulać oraz pozwalać im cieszyć się dzieciństwem.

Po akademii dyrektor szkoły pani Małgorzata Jasionowicz życzyła pierwszoklasistom sukcesów w nauce i wspaniałych wspomnień z tego niezwykłego dnia, a burmistrz Skoczowa pan Mirosław Sitko – by byli dobrymi uczniami oraz  doceniali ważne wydarzenia w życiu.

Kochani Pierwszoklasiści, wszyscy puszczamy do Was oko – w szkole będzie ,,spoko”! 🙂

tekst: Agnieszka Krysta