Gotowi? Start!

olimpiada

Uroczysta defilada przedstawicieli klas i sędziów, zapalenie znicza olimpijskiego, ślubowanie walki w duchu fair play, odśpiewanie hymnu szkoły, powitanie gości, oficjalne otwarcie szkolnej olimpiady, 12 konkurencji, wręczenie dyplomów i … zakończenie zmagań olimpijskich – tak w skrócie wyglądał przebieg Dnia Dziecka na sportowo. Jednak uczestnicy i wnikliwi obserwatorzy (czytaj: rodzice kibicujący swym pociechom) wiedzą, że XVIII Szkolna Olimpiada to wydarzenie pełne emocji, walk z własnymi słabościami, prób pokonania rekordu życiowego, startów  w jakichś konkurencjach po raz pierwszy…

Na stadionie SOSiR w Skoczowie rywalizacji sportowej uczniów klas 1-8 przyglądali się zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Skoczowa – Pan Mirosław Sitko, przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty – Pani Maria Sobik, przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej, Zdrowia i Opieki Społecznej – Pani Maria Brodniewicz oraz dyrektor SOSiR-u – Pan Zbigniew Gil. Młodzi olimpijczycy wykazali się ogromną sprawnością i wolą walki, pamiętając o dobrej zabawie i zasadach fair play. Zwycięzcom dyplomy wręczała Pani Dyrektor Małgorzata Jasionowicz, Panie Wicedyrektor – Kalina Stefaniak i Elżbieta Olenycz oraz nasi goście.

Przeprowadzono następujące  konkurencje:  biegi na dystansach 30 m , 60 m, 100 m, 200 m, 600 m, 1000 m, skoki w dal, rzuty piłeczką palantową, pchnięcie kulą, biegi na szczudłach, strzały piłką do bramki i konkurencję wędkarską.

Oto zdobywcy pierwszych miejsc:

Jan Bijok 1a, Pola Kalfas 1a, Hubert Duda 1a, Hanna Bralewska 1b, Zofia Pawliczek 1b, Maja Szymala 1c, Maciej Zagóra 1b, Jakub Przywara 1a, Natalia Gruszczyk 2b, Filip Gołembowski 2a, Maja Słowiok 2b, Alex Sztuchlik 2a, Tomasz Machej 2a, Hanna Sosna 2a, Paulina Bołdys 2b, Ksawery Sikora 2a, Ksawery Kałuża 2b, Oliwia Szczęsna 3a, Julia Górniak 3c, Lidia Wątorek 3a, Przemysław Kuś 3a, Karolina Mencner 3a, Julian Gesing 3c, Kajetan Chrapek-Lewandowski 3b, Maja Piszczek 3a, Kamil Wiśniecki 3a, Natalia Miemietz 4b, Piotr Raszka 4a, Martyna Budkowska 4b, Bartłomiej Dawicki 4a, Marta Pustówka 4b, Jakub Bojda 4a, Witold Gruchel 4a, Lena Szczypka 4b, Nadia Stonawska 5a, Julia Nawrat 5a, Jakub Liszka 5a, Nikola Toczek 5a, Leon Nowak 5a, Jakub Ziętek 5a, Lena Stec 5a, Szymon Malina 5a, Nikola Pikuła 5a, Daniel Waszut 6a, Zofia Madej 6b, Emilia Biedrawa 6c, Kamila Juroszek 6b, Gabriel Ryszka 6a, Kacper Duda 6a, Katarzyna Gałuszka 6b, Ksawery Kazienko 6c, Jakub Janik 7a, Łukasz Gembala 7a, Aleksander Kukla 7a, Massimo Milo 7a, Weronika Szczotka 7a, Bartosz Konopka 8b, Oliwia Iwankowska 8b, Grzegorz Sokół 8b, Malwina Dzierbanowicz 8c, Kinga Cieślar 8a, Adam Graboń 8a, Hanna Duda 8a, Aleksander Jaworski 8c, Mikołaj Radecki 8b.

Organizatorami olimpiady byli nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom sportowych zmagań serdecznie gratulujemy! 🙂

tekst: Agnieszka Krysta