„Jesteśmy skazani na dożywocie w świecie wirtualnym”

Takie zdanie padło podczas czwartkowych warsztatów dla uczniów klas siódmych  i ósmej prowadzonych przez pedagoga resocjalizacyjnego – pana Piotra Rychłego. Celem spotkań było wyposażenie młodych ludzi w umiejętne radzenie sobie z zagrożeniami czyhającymi w świecie wirtualnym i realnym. Uczniowie mieli okazję porozmawiać o higienie cyfrowej oraz o niebezpieczeństwach, które są obecne w Internecie, sposobach ich rozpoznawania i unikania przykrych, a czasami tragicznych konsekwencji działań w sieci. Z jedną grupą uczniów poruszono temat zagrożeń związanych z narkotykami i innymi substancjami psychoaktywnymi. Opierając się na konkretnych przykładach, prowadzący spotkanie wskazał narzędzia, jak bronić się przed uzależnieniami i gdzie czyha niebezpieczeństwo w eksperymentowaniu z narkotykami, dopalaczami, nikotyną i alkoholem. Miejmy nadzieję, że wiele z podanych informacji zostało w głowach naszych nastolatków.
autor tekstu: Dorota Maciejewska