„Każdy rodzaj sportu niesie z sobą bogaty skarbiec wartości, które zawsze trzeba sobie uświadamiać, aby móc je urzeczywistnić…” (Jan Paweł II)

XIX Olimpiada Sportowa już za nami! Brak słońca nie przeszkodził dzielnym sportowcom,  którzy stawili się na starcie 29 maja, by rywalizować w licznych konkurencjach: biegach na różnych dystansach, skoku w dal, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową, biegu na szczudłach, strzale piłką do bramki i wędkarstwie. Emocji nie brakowało, a wszyscy zawodnicy zaciekle walczyli o najlepsze wyniki.

Oto zwycięzcy poszczególnych konkurencji:

  • pchnięcie kulą – Piotr Woźniczka 7a, Natalia Krawczyk 7a, Łukasz Gembala 8a, Weronika Szczotka 8a;
  • skok w dal – Michalina Szymczyk 1c, Filip Bosek 1a, Nadia Makowicz 2c, Jeremi Handzel 2a, Lena Kuboszek 3c, Ksawery Kafka 3a, Oliwia Łokociejewska 4a, Mateusz Walasek 4b, Lena Szczypka 5b, Maciej Dobner 5c, Lena Stec 6a, Jakub Liszka 6a, Maja Miecznikowska 7a, Kacper Duda 7a, Miłosz Kurzok 8a;
  • rzut piłeczką palantową – Olaf Karbowniczek 1c, Aleksandra Mrozik 1c, Dawid Nowicki 2b, Martyna Effenberger 2c, Filip Gołębowski 3a, Aleksandra Bondarchuk 3c, Kamil Wiśniecki 4a, Maja Piszczek 4a, Olivier Gredka 5a, Natalia Licnerska 5c, Maksymilian Duraj 6a, Nikola Toczek 6a;
  • biegi na dystansie 60, 100, 600 i 1000 m – Antoni Nawrat 1a, Maria Zgoda 1a, Julita Mrowczyk 1c, Paulina Bołdys 3b, Ksawery Sikora 3a, Przemysław Król 2c, Martyna Szostok 2b, Adrian Lazar 1a, Brajan Filipek 2c, Hanna Bralewska 2b, Tomasz Machej 3a, Zofia Nawrat 3a, Bartłomiej Dawicki 5a, Maja Podoba 6b, Marta Pustówka 5b, Maja Ociepka 4a, Julian Gesing 4c, Robert Grynia 6a, Ksawery Kazienko 7c, Jakub Janik 8a, Zofia Madej 7b, Patrycjusz Ziebura 4a, Witold Gruchel 5a, Szymon Malina 6b, OliwiaSzczęsna 4a, Paulina Cieślar 5b, Maja Hejnowicz 6b, Magdalena Martynek 7a, Daniel Waszut 7a, Massimo Milo 8a, gość honorowy – Pan Łukasz Stępień;
  • bieg na szczudłach – Mikołaj Hławiczka 3a, Nikola Pikuła 6a;
  • konkurencja wędkarska – Igor Żur 3a, Antoni Pleciak 4b;
  • strzał piłką do bramki – Olaf Karbowniczek 1c, Szymon Malina 6b.

Nad organizacją zawodów czuwali dyrekcja oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Miło było nam gościć Burmistrza Skoczowa – Pana Rajmunda Dedio, zastępcę dyrektora Miejskiego Zarządu Oświaty – Pana Łukasza Stępnia, przewodniczącą Rady Miejskiej – Panią Marię Brodniewicz oraz dyrektora SOSiR-u – Pana Zbigniewa Gila.

Cieszymy się, że kolejne szkolne święto sportu udało się zorganizować na skoczowskim stadionie. 🙂

tekst: Agnieszka Krysta