Święto Patrona obchodzimy od 2005 r.

nadanie imienia szkoły

Święto Patrona, zwykle przypadające w dniu urodzin Jana Pawła II, to najważniejszy dzień w naszym szkolnym kalendarzu. Obchodzimy je co roku od momentu nadania imienia szkole w 2005 roku. Każde święto ma wyjątkową, uroczystą oprawę – literacką, muzyczną, plastyczną, a akademii towarzyszą dodatkowe wydarzenia: sztafeta Śladami Jana Pawła II i Konkurs wiedzy o Janie Pawle II. To także chwile, kiedy w naszej szkole pojawiają się ważni goście – przedstawiciele władz miasta, księża, przyjaciele i artyści, którym postać Karola Wojtyły jest bardzo bliska. Chociaż od wielu lat przypominamy sobie w tym dniu najważniejsze fakty z życia naszego Patrona, słuchamy jego mądrych słów i fragmentów filozoficznej poezji, każdego roku wciąż na nowo odkrywamy bogactwo Jego spuścizny, uświadamiając sobie, jak wielkim był człowiekiem. Mając tak wspaniałego Przewodnika po szkolnych meandrach, podczas akademii przyglądamy się  zazwyczaj wybranym aspektom z życia Jana Pawła II.