Święto Patrona obchodzimy od 2005 r.

18 maja 2005 roku, podczas nadania szkole imienia Jana Pawła II, szukaliśmy drogowskazów pod hasłem: ,,Polska potrzebuje ludzi sumienia! Młodzi ludzie potrzebują autorytetów!” Naszym najważniejszym autorytetem został tego dnia Karol Wojtyła.

• W 2006 roku przyjrzeliśmy się najważniejszym faktom z życia naszego Patrona, by jak najlepiej poznać Jego życiową drogę.
  • W 2007 roku piękny obraz Jana Pawła II wyłonił się z artystycznego występu zbudowanego z fragmentów poezji, tańca i towarzyszącej mu muzyki.
  • W 2008 roku szczególnie mocno wybrzmiały słowa naszego Patrona: ,,Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”.
  • W 2009 roku poznaliśmy pasje młodego Karola Wojtyły – ucznia i studenta – sportowca, aktora i poety.
  • W 2010 roku akademii towarzyszyło motto: ,,Ojca Świętego Polska światu dała…” Spojrzeliśmy na Jana Pawła II jak na wielkiego Polaka i patriotę.
  • W 2011 roku uczciliśmy naszego Patrona pięknym koncertem muzycznym w wykonaniu naszych uzdolnionych uczniów – ,,młodych talentów”.
  • W 2012 roku akademia składała się z koncertu dziecięcego zespołu wokalnego ,,Promyczki dobra” oraz wspomnień dwóch dziennikarzy, Józefa Wolnego i Grzegorza Polaka, którzy przybliżyli nam postać Jana Pawła II poprzez  opowieść o osobistych przeżyciach z Nim związanych.
  • W 2013 roku odbyliśmy ,,górską wędrówkę” z naszym Patronem, gdyż motywem przewodnim były góry kształtujące życie i charakter człowieka. Szczególnym gościem był ks. Władysław Zązel wyświęcony przez arcybiskupa Karola Wojtyłę.
  • W 2014 roku poznaliśmy początki życia Jana Pawła II w Wadowicach, które doprowadziły Go do papieskiej posługi w Rzymie: ,,Od miejsca, w którym wszystko się zaczęło, do miejsca, w którym wszystko się wypełniło”.
  • W 2015 roku świętowaliśmy 20 rocznicę pobytu naszego Patrona w Skoczowie. Sentymentalna podróż składała się z wydarzeń historycznych, wspomnień i ogromnych wzruszeń.
  • W 2016 roku Jan Paweł II  – Patron Rodzin wskazał nam wartości stanowiące podstawę funkcjonowania w społeczeństwie, ucząc nas w ,,szkole bogatszego człowieczeństwa” miłości, troski, szacunku i pracowitości.
  • W 2017 roku akademii przyświecały słowa: ,,Z gniazda orłów aż po krańce ziemi”. Poznaliśmy trasę wędrówki przez życie chłopca, młodego i dojrzałego mężczyzny, który jako zwierzchnik Kościoła przemierzał odległe zakątki świata, wskazując najważniejsze wartości.

W 2018 roku na trasie podróży z Wadowic do Watykanu pojawiły się obrazy z życia Lolka, Karola Wojtyły i Jana Pawła II – człowieka nieprzeciętnego, ambitnego, pracowitego, pełnego humoru i ciepła.

W 2019 roku szczególnie wybrzmiał fragment hymnu Rodziny Szkół Jana Pawła II: ,,Twoje słowa, które drogi wskazują, Twoje słowa, które uczą mądrości, Twoje czyny przepełnione miłością”. Spojrzeliśmy na Patrona naszej szkoły jako nauczyciela miłości, przebaczenia i pojednania.

W 2020 i 2021 roku nie odbyła się akademia z powodu pandemii covid-19. Uczniowie świętowali indywidualnie, podejmując różne działania na cześć naszego Patrona, m.in. spacerując pod krzyż na Kaplicówce oraz wykonując prace plastyczne.

W 2022 roku hasło przewodnie święta brzmiało: ,,Jan Paweł II – Patron na 102!”, obchodziliśmy bowiem 102. rocznicę Jego urodzin. Podczas akademii pojawiły się obrazy syna, kolegi, brata, młodzieńca, przyjaciela i papieża na 102.

W 2023 roku poszukiwaliśmy  skarbu, który pozostawił nam nasz Patron. Odkrywając świat wartości Karola Wojtyły, uświadomiliśmy sobie istotę dziedzictwa Jana Pawła II  i stworzyliśmy nasz życiowy drogowskaz.

akademia na Święto Patrona