Koncert Młodych Talentów

W poniedziałek 23 października w auli szkoły odbył się XVII Koncert Młodych Talentów, podczas którego przede wszystkim swoje umiejętności gry na instrumentach muzycznych prezentowali utalentowani uczniowie z naszej szkoły. Koncert rozpoczął się wspólnym wykonaniem hymnu szkoły „Do marzeń”, po czym zespół DoReMi wykonał piosenkę pt. „Przyjaźń to wielkie drzewo”. Najmłodsza uczestniczka koncertu – Marysia Zgoda z klasy pierwszej – wykonała na skrzypcach utwór z repertuaru Elvisa Presleya ,,Love Me Tender”. Na skrzypcach zagrali również: Liwia Brandys – wykonała melodię pt. „Barka”, Wiktoria Suchodolska – fragment koncertu „Wiosna” A. Vivaldiego, Wojciech Więzik – utwór pt. „Tambourin” P. A.  Monsigny’ego.

Na  pianinie elektrycznym Piotr Węglorz z klasy drugiej zagrał melodię z filmu „Piraci z Karaibów”. Weronika Noszka zaśpiewała, akompaniując sobie na ukulele, piosenkę z repertuaru Marii Koterbskiej ,,Brzydula i rudzielec”. Z przyjemnością wysłuchaliśmy również instrumentów dętych: Wojciech Kozina na klarnecie wykonał melodię „The Bocky Chiccy”, a Joanna Birowska na flecie zagrała dwie melodie Allana Bullerda – „Hopping Along” i „Left Hand Latin”. Natomiast „Fale Dunaju” na akordeonie wykonał Aleksander Kukla. Na zakończenie miłą niespodziankę swoim występem sprawił  wszystkim słuchaczom ceniony klarnecista, kameralista i pedagog  pan Bartłomiej Kozina – tata uczestnika naszego koncertu.

tekst: Sławomir Chmiel