Nauczyciel to ktoś wyjątkowy!

Rywalizacja klas o najniższą średnią z zajęć edukacyjnych? Konkurs na mistrza punktów ujemnych z zachowania? Odpowiedzi do testów z wszystkich przedmiotów dostępne w sekretariacie? U nas w ,,Trójce” to niemożliwe! To raczej koszmarne pomysły dopadające w nocy naszych uczniów, o których mogliśmy usłyszeć 13 października podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą przygotowali szkolne koło teatralne i Rada Samorządu Uczniowskiego.

Przedstawienie ukazywało rzeczywistość szkolną na wesoło, w krzywym zwierciadle. Poznaliśmy również ciekawostki dotyczące historii DEN oraz szkolnictwa, na przykład o polskiej nauczycielce Wandzie Donarskiej, która z okazji swoich setnych urodzin została zaproszona do poprowadzenia lekcji historii w dawnej szkole w obecności jej byłych uczniów… Inna mówiła o Goeffrey’u Schneiderze z Australii, który został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako najstarszy pracujący nauczyciel – był aktywny zawodowo w wieku ponad 100 lat…

Na zakończenie uczniowie złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły: cierpliwości, pasji zawodowej, satysfakcji… Niech zawsze świeci słońce, niech kwitną kwiaty i niech marzenia same się spełniają!

Do życzeń zostały dołączone upominki wykonane przez RSU – słoiczki pełne słodkich myśli i cukierków od przesłodkich uczniów. 🙂

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej przygotowali: Izabela Steciuk, Sławomir Chmiel, Sylwia Kwas, Kamila Morcinek i Agnieszka Krysta.

tekst: Agnieszka Krysta