Około 10 tysięcy uczniów, nauczycieli, katechetów i dyrektorów z 240 przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych noszących imię Jana Pawła II, przybyło 10 października na Jasną Górę.

Ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II zorganizowano po raz 19., a nasza szkoła uczestniczy w nich regularnie od momentu nadania placówce imienia tego wielkiego Polaka.  Spotkanie upłynęło pod hasłem „Jan Paweł II – Wstańcie, chodźmy!”. W czasie mszy wystawiono około 200 szkolnych pocztów sztandarowych,  w tym nasz w składzie: Oliwia Hatlas, Natalia Mysior i Dominik Kołacz. W homilii biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przypomniał wezwania polskiego papieża z pierwszej pielgrzymki do ojczyzny: „Miarą człowieka jest miara jego serca” oraz z ostatniej: „Proszę, abyście całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością”.    Na zakończenie zlotu społeczności szkolnych, które połączył święty Patron, odśpiewaliśmy Hymn Rodziny Szkół Jana Pawła II. Spotkanie w Częstochowie było niezwykłe z wielu powodów. Od rana padał deszcz, ale podczas spotkania zaświeciło słońce i dodało nam potrzebnej energii. Ponadto, widząc tłumy, które śpiewają zgodnie: „My, Jana Pawła uczniowie, słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać, pomagać ludziom…”, zaczynamy wierzyć, że to naprawdę się uda, że jesteśmy już na dobrej drodze… „Było wspaniale!” – stwierdzili ósmoklasiści, którzy godnie reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie. Do zobaczenia za rok!

Agnieszka Krysta