„Podróże kształcą, także te bez biletu” – poznajemy tajemnicze zakątki Dolnego Śląska

Wszyscy kochamy podróże, a podróżować można nawet bez wstawania z wygodnej kanapy. W piątkowe popołudnia 14 i 21 stycznia odbyły się wirtualne podróże po Dolnym Śląsku w ramach innowacji „Podróże kształcą, także te bez biletu”, prowadzone przez panią Izabelę Steciuk na Meet. Uczniowie poznawali tajemnice Dolnego Śląska. Podziwiali pałace i zamki, które do dziś zachwycają swoim majestatem. Ze zdumieniem oglądali miejsca, w których po dawnych  rezydencjach pozostało parę kamieni… Przenosili się w  czasie, oglądając stare zdjęcia i ryciny, ukazujące dawną świetność magnackich siedzib.  Uczniowie wirtualnie „spacerowali” też po ruinach, chłonąc ich romantyczny nastrój. Największe zainteresowanie uczniów wzbudziła historia „śląskiego Kopciuszka”, dziewczynki z ubogiej rodziny, która zyskała ogromny majątek i zamieszkała w baśniowym pałacu.

Uczestnicy spotkań dowiedzieli się również, czy można kupić wielką posiadłość magnacką za parę tysięcy, dlaczego Dolny Śląsk jest nazywany polską Doliną Loary, dlaczego po wojnie połowa zabytków na Dolnym Śląsku zniknęła z powierzchni ziemi…

Wirtualne spotkania w ramach innowacji mają grupę stałych bywalców, a na kolejne prelekcje zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów z klas 4 – 8. O terminach poinformuję na gazetce Samorządu Uczniowskiego lub na classroomie.

Izabela Steciuk