Poszukujemy skarbów w rodzinnych albumach i odkrywamy niesamowitą historię Jana Cholewy – lotnika z Ustronia…

Za nami kolejne piątkowe spotkanie na Meet, które odbyło się w ramach innowacji „Bądź kulturalny – zaangażuj się w kulturę wyższą!” Tym razem w piątek 4 lutego uczniowie dowiedzieli się, jak rozpocząć niezwykłą przygodę, jaką może być odkrywanie „skarbów” w starych, rodzinnych albumach lub w niepozornym pudełku z zapomnianymi zdjęciami. Uczestnicy spotkania otrzymali praktyczne wskazówki i przekonali się, na jakie „perełki” natrafiła prowadząca spotkanie, pani Izabela Steciuk. Uczniowie poznali historie żołnierzy ze zdjęć, działaczy konspiracji, podziwiali przedwojenną modę i rozpoznawali miejsca znane im z wędrówek po Śląsku Cieszyńskim.

Podczas spotkania obejrzeli unikatowe zdjęcia Jana Cholewy, lotnika RAF z Ustronia, wykonane przed wybuchem wojny, na których bohater pozuje z przyjaciółmi z drużyny harcerskiej. Miłośnicy historii naszego regionu zostali zaproszeni na kolejne spotkanie na Meet po feriach w całości poświęcone postaci Jana Cholewy. Wśród uczestników ostatniego spotkania była uczennica klasy 4, krewna bohaterskiego lotnika z Ustronia.

Izabela Steciuk