Poetyckie ślady na śniegu…

28 lutego po raz siódmy odbył się w ,,Trójce” Gminny Konkurs Recytatorski, którego tematem przewodnim była zima. „Kocham także śnieg twój i szron w bieli skrzepłej…” – napisał Krzysztof Kamil Baczyński. Wraz z uczestnikami – uczniami szkół podstawowych w naszej gminie: SP-1, SP-8, SP-3, SP w Pierśćcu i SP w Pogórzu – spacerowaliśmy po śladach pozostawionych na śniegu przez polskich poetów, m.in. Leopolda Staffa, Marii Konopnickiej, Bolesława Leśmiana, Władysława Bełzy, Adama Asnyka. Uczniowie z klas 4–8 pięknie recytowali przygotowane wiersze, a ich deklamacjom bacznie przysłuchiwało się jury w składzie: Elżbieta Głowinkowska, Maria Ostrowska-Giemza i Rozalia Wawronowicz. Laureatami zostali:

  • w kategorii klas 4–5

I miejsce – Wiktoria Suchodolska (SP-3)

II miejsce – Konrad Kukla (SP-8)

III miejsce – Ksawery Jancarczyk (SP-8)

wyróżnienie – Iga Morcinek (SP w Pierśćcu)

  • w kategorii klas 6–8

I miejsce – Przemysław Gilek (SP-8)

II miejsce – Zofia Madej (SP-3)

wyróżnienie – Agnieszka Zając (SP w Pierśćcu)

Zwycięzcom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Dziękujemy też naszym sponsorom: Ludwig Czekolada sp.z o.o. oraz firmie Optimal Pana Wojciecha Tatki za ufundowanie nagród dla wszystkich uczniów.

Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego: Izabela Steciuk, Agnieszka Krysta i Kamila Morcinek.