Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W przeddzień Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony Żołnierzom Niezłomnym i ich walce w antykomunistycznym podziemiu. Spotkanie było kolejną okazją do przypomnienia działań powojennej konspiracji niepodległościowej wobec reżimu komunistycznego, a także przybliżenia losów najbardziej znanych Żołnierzy Wyklętych. Nie zabrakło również nawiązania do lokalnej historii – uczestnicy odbyli wirtualny spacer do miejsca pamięci znajdującego się w Kiczycach – obelisku upamiętniającego Żołnierzy Niezłomnych i gajowego Józefa Majko. W hołdzie bohaterom odśpiewane zostały pieśni patriotyczne wykonane przez zespół DoReMi. Uroczystość przygotowali pani Beata Zbrzeźniak i pan Sławomir Chmiel.

tekst: Kamila Morcinek