A może zostanę żołnierzem…

W środę 6 marca uczniowie klas 7. i 8. w ramach realizacji doradztwa zawodowego mieli okazję poznać obowiązki i życie ludzi pracujących w wojsku. W naszej szkole bowiem gościliśmy byłych żołnierzy 18. Batalionu Powietrznodesantowego w Bielsku-Białej oraz ucznia Szkoły Kadetów w Bielsku-Białej. Podczas spotkania z młodzieżą zaprezentowano filmy pokazujące różne aspekty pracy w wojsku oraz elementy wyposażenia żołnierza. Uczniowie mogli zobaczyć broń i założyć ekwipunek spadochroniarza. Nasi goście podzielili się swoimi wspomnieniami z misji w Afganistanie, pomocy ludności cywilnej, opowiedzieli o codzienności żołnierza, zademonstrowali nowoczesny sprzęt, który mają do dyspozycji żołnierze w XXI wieku. Zachęcili także młodych ludzi, by myśląc o swojej przyszłości, wzięli pod uwagę naukę w klasach mundurowych, a w przyszłości przeżyli przygodę zawodową w wojsku.

autor tekstu: Dorota Maciejewska – pedagog szkolny