Święto Flagi

Kolory biały i czerwony zostały po raz pierwszy uznane za barwy narodowe 3 maja 1792 roku, w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji. Sejm Królestwa Polskiego w 1831 roku podczas powstania listopadowego uchwalił je, jako kolory państwa polskiego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy w 1919 roku. Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, jako święto,obchodzony jest od roku 2004. 2 maja w wielu polskich miastach organizowane są patriotyczne uroczystości, koncerty imprezy sportowe. Nie inaczej jest również w naszym mieście.  W szkole obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przyjmują różnorodne formy.  Powstają flagi wykonane przez dzieci z zastosowaniem różnorodnych technik plastycznych. Barwy narodowe pojawiają się w układach tanecznych i piosenkach wykonywanych w klasie oraz podczas uroczystości szkolnych. We wtorek 30 kwietnia odbył się apel, którego znacząca część poświęcona była polskim barwom narodowym, zaś 2 maja nasi uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystościach  patriotycznych na skoczowskim rynku m.in. odśpiewaniu Hymnu Narodowego oraz happeningu biało-czerwona Polska. Po południu dzieci wraz z rodzicami, mają okazję wziąć udział w Bialo-Czerwonym Pikniku Rodzinnym.

Sławomir Chmiel