Wolność, Naród, Ojczyzna

We wtorek 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Część artystyczną przygotowała klasa 5c pod okiem swojej wychowawczyni Magdaleny Nawrat oraz pana Sławomira Chmiela. Podczas krótkiego przedstawienia uczniowie w przystępny sposób pokazali koleżankom i kolegom, czym jest konstytucja, kim byli jej twórcy i jakie ma ono znaczenie dla naszego narodu. Ten dzień stał się okazją do uczczenia symboli narodowych. Pan Sławomir Chmiel opowiedział uczniom o obchodzonym 2 maja Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie tylko przypomniał historię i genezę tego święta, ale przede wszystkim wyjaśnił symbolikę naszych barw narodowych oraz zasady poszanowania i poprawnego używania barw i symboli narodowych. Spotkanie stało się żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Kamila Morcinek