Prezent na 101. rocznicę urodzin Jana Pawła II. Wyniki wojewódzkiego konkursu

wzgórze kaplicówka

Trzy uczennice naszej szkoły, Małgorzata Piekarczyk, Martyna Machała i Dominika Węglorz z klasy 5a wzięły udział w X Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim Nie zadawalajcie się miernotą /Jan Paweł II/, który był organizowany przez Szkołę Podstawową w Pińczycach. Konkurs poświęcony był propagowaniu idei i haseł, które przyświecały życiu i pracy Jana Pawła II.

Zadanie polegało na pisemnej interpretacji słów Jana Pawła II wygłoszonych w czasie Homilii w Skoczowie w 1995 r.: „Być człowiekiem sumienia to znaczy wymagać od siebie, podnosić się z własnych upadków i ciągle na nowo się nawracać”. Patronat honorowy nad konkursem objęło Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

W kategorii Szkoła Podstawowa klasy IV-VI: 1. miejsce zajęła Małgorzata Piekarczyk; 2. miejsce zajęła Martyna Machała. Opiekę merytoryczną nad przygotowaniami do napisania pracy pełniły Izabela Steciuk i Natalia Gabryś-Klus.

Natalia Gabryś-Klus, Izabela Steciuk