Realizacja projektu ,,Posiłek w szkole i w domu” została zakończona!

Miło nam poinformować, że środki, które pozyskaliśmy w ramach wieloletniego rządowego programu ,,Posiłek w szkole i w domu” zostały już wykorzystane. Program dotyczył doposażenia i poprawy standardu istniejącej stołówki szkolnej, na którą przeznaczono 100.000 złotych. Było to możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Edukacji i Nauki w kwocie 80.000 zł, przy wymaganym udziale środków własnych zapewnionych przez organ prowadzący – Gminę Skoczów – w kwocie 20.000 złotych. W ramach projektu zostały wykonane prace remontowo-adaptacyjne pomieszczeń kuchennych, wykonano remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, remont instalacji elektrycznej oraz wymieniono płytki podłogowe w całej kuchni.

Kuchnia została wyposażona w nowy sprzęt, który wpłynie na różnorodność i jakość posiłków w szkole. Zakupione zostały: dwa piece konwekcyjno-parowe, okap centralny, zmywarka kapturowa, zamrażarka skrzyniowa, chłodziarka na próbki żywnościowe. Pojawiły się nowe meble ze stali nierdzewnej: stół centralny, szafy, stoły przyścienne, stół ze zlewem, regały oraz wyposażenie – pojemniki i blachy do pieców konwekcyjno -parowych, termosy i pojemniki termoizolacyjne do przewożenia posiłków do drugiego budynku szkolnego, garnki, deski do krojenia, miski, warnik, ostrzałka do noży, dzbanki oraz drobny sprzęt. Odnowiono też wyposażenie, z którego będą korzystali uczniowie – talerze i tacki.

Realizacja projektu w naszej szkole wzbogaci i uatrakcyjni przygotowanie posiłków dla naszych uczniów oraz zapewni komfort i bezpieczeństwo pracy.