Tydzień Dbania o Relacje

W dniach od 27 listopada do 1 grudnia odbył się w naszej szkole już trzeci z rzędu Tydzień Dbania o Relacje. Mamy za sobą czas pogłębiania więzi i przyjaźni klasowych, w którym podjęto wiele ciekawych działań pokazujących, że razem możemy więcej i że bycie ze sobą jest po prostu fajne. Wspólne granie w planszówki, zabawy, tańce, dekorowanie pierników, odwrócone lekcje, zajęcia z psem, quizy, zagadki, krzyżówki, zaangażowanie rodziców do wspólnego odrobienia pracy domowej i wiele, wiele innych inicjatyw towarzyszyło całej społeczności szkolnej w tym szczególnym dla nas czasie.

Uwieńczeniem tego tygodnia było zaangażowanie się wielu z nas – uczniów, rodziców i nauczycieli – w organizację kiermaszu świątecznego, z którego dochód został przeznaczony na pomoc jednemu z naszych uczniów. Dobroczynność to też uczenie, że bezinteresowna praca na rzecz drugiego człowieka jest formą dzielenia się, czyli tym, bez czego nie ma relacji. Więcej informacji nt. tegorocznego Tygodnia Dbania o Relacje oraz materiał zdjęciowy już niebawem ukaże się w zakładce „Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo”.
tekst: Dorota Maciejewska