Spotkanie wigilijkowe w „Trójce”

Świąteczny nastrój w naszej szkole panuje już od pewnego czasu… Nastrojowe dekoracje sal, choinki, kiermasz świąteczny, kolędy śpiewane nie tylko na lekcjach muzyki.  Nieodłącznie z oczekiwaniem na święta Bożego Narodzenia kojarzą się wigilijki dla uczniów jak i nauczycieli oraz pracowników szkoły. Co roku w tych pięknych chwilach towarzyszą nam  emerytowani nauczyciele oraz goście, którzy pragną z nami dzielić radość ze zbliżających się świąt. Nasze zaproszenie przyjęli: Zastępca Burmistrza Skoczowa, pan Andrzej Bubnicki, Sekretarz Gminy Skoczów, pani Beata Macura, Przewodnicząca Komisji Kultury i Oświaty, pani Maria Sobik, proboszcz parafii św. Ap. Piotra i Pawła, ksiądz kanonik Witold Grzomba, proboszcz parafii ewangelickiej w Skoczowie, ksiądz Alfred Borski oraz ksiądz Andrzej Czyż z małżonką.

W tym roku spotkanie wigilijkowe w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie  odbyło się 18 grudnia. W szkolnej auli goście obejrzeli spektakl jasełkowy w wykonaniu uczniów klas 6a i 6b. Mali aktorzy w barwnych scenach ukazali oczekiwanie na narodzenie Chrystusa i wprowadzili oglądających w radosny nastrój. Podczas przedstawienia śpiewano kolędy i współczesne utwory świąteczne. Wykonawcami byli uczniowie z zespołu wokalnego „Do-Re-Mi” oraz nauczyciele – owacje wzbudził solowy występ nauczyciela języka polskiego, pana Macieja Klibera. Miłym zaskoczeniem było zespołowe nauczycielskie wykonanie współczesnej kolędy. Po jasełkach życzenia świąteczne przekazali wszystkim obecnym na spotkaniu pan Andrzej Bubnicki, Zastępca Burmistrza Skoczowa oraz pani dyrektor, Małgorzata Jasionowicz. Przedstawienie jasełkowe zostało przygotowane przez panią Katarzynę Chrobok we współpracy z panią Izabela Steciuk, oprawę muzyczną przygotował pan Sławomir Chmiel, a wyjątkowa dekoracja była autorstwa pani Sylwii Kwas i pani Katarzyny Chrobok. Po jasełkach nauczyciele i goście zostali zaproszeni na spotkanie wigilijkowe, podczas którego łamano się opłatkiem i częstowano świątecznymi potrawami.

Izabela Steciuk