Spotkanie z cukiernikiem

W ramach doradztwa zawodowego naszą szkołę w poniedziałek 7 października odwiedził Pan Krzysztof Wieszczek, który spotkał się z klasą 2a Pani mgr Kaliny Stefaniak, z klasą 6b Pani mgr Natalii Gabryś-Klus oraz z klasą 8b Pani mgr inż. Bożeny Dedio. Uczniowie mogli dowiedzieć się gdzie absolwenci tego zawodu znajdują pracę, jakie praktyczne zajęcia zawodowe na cukiernika odbywają się w szkole ponadpodstawowej. Pan Krzysztof przyniósł uczniom również swoje podręczniki, z których zdobywał wiedzę, aby zostać cukiernikiem, a także opowiedział o egzaminie zawodowym, praktykach, konkursach szkolnych, szkoleniach z zakresu cukiernictwa, zasadach higieny i bezpieczeństwa podczas pracy. Uczniowie po prelekcji zdali sobie sprawę, że cukiernik bardzo często pracuje w zespole, dlatego ważne są również te kompetencje, a żeby stać się dobrym cukiernikiem trzeba też wiele ćwiczyć w domu. Pan Krzysztof przyznał się uczniom, że bardzo lubi swoją pracę i to motywuje go do ciągłego rozwoju.

Natalia Gabryś