Spotkanie z Janem Pawłem II – gra terenowa

Troszkę inaczej niż zwykle uczciliśmy rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II. A to dlatego, że jest to już 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Wchodząc do szkoły dostrzec można było rozwieszone żółto – białe parasole, a na ich rączkach zawisły papierowe torby. Wielu zastanawiało się co to wszystko znaczy. Problem został rozwiązany bardzo szybko. Każda klasa otrzymała list  zapraszający na spotkanie z Patronem Szkoły. Do niego dołączona była mapa. Zgodnie z zawartymi w niej wskazówkami i przede wszystkim trasą, uczniowie wraz z Wychowawcą wyruszyli na to niezwykłe spotkanie. Na każdym punkcie dowiadywano się kim był nasz Patron, skąd pochodził, co robił. Pomagały w tym karty ukryte właśnie w tych papierowych torbach. Po zgromadzeniu całego kompletu udało się ułożyć hasło : PATRON. Wiedzę o Janie Pawle II pogłębiały  wiadomości umieszczone na mapie, sztandarze szkoły oraz Sali Patrona. Uczestnicy gry poznali trudne słówka takie jak: pontyfikat, autorytet, habemus papam, TOTUS TUUS. Ponadto uczniowie odwiedzili  miejsca, które na co dzień miją spiesząc się na zajęcia, tj. Tablica z nazwą szkoły, Kącik Patrona. Dzięki tej niezwykłej lekcji dowiedzieliśmy się również jaki ogromny wkład w budowanie wolnej i niepodległej Polski miał Jan Paweł II – nasz Patron.

tekst: Katarzyna Chrobok