SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

10 lutego 2022 roku odbył się finał Szkolnego Konkursu Recytatorskiego w klasach 1-3. Wzięło w nim udział 18 uczniów.  W tym roku szkolnym dzieci na każdym poziomie miały do nauczenia się jeden wierszyk. Zespół d/s organizacji konkursu postawił na wierszyki pani Danuty Wawiłow. W klasach pierwszych dzieci recytowały wiersz „Marysia i miś”. Dzieci z klasy drugiej pięknie przedstawiły wiersz „Pan Sikorek”, zaś klasy trzecie „Trójkątną bajkę”. Jury oceniało wymowę i intonację, interpretację (umiejętności aktorskie) oraz ogólne wrażenie artystyczne. Jurorzy mieli ciężkie zadanie do wykonania ponieważ poziom konkursu był wysoki. Wszyscy zwycięzcy z rąk pani dyrektor Małgorzaty Jasionowicz, która również przyszła wysłuchać pięknie recytujących uczniów otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Ostatecznie zwycięzcami na poszczególnych poziomach zostali:

KLASA I

I MIEJSCE – PAULINA BOŁDYS 1B
II MIEJSCE – WOJCIECH KOZINA 1C
III MIEJSCE – HANNA SOSNA 1A
WYRÓŻNIENIE – MAJA OLSZOWSKA 1C

KLASA II

I MIEJSCE – JULIA GÓRNIAK 2C
II MIEJSCE – ZOFIA KREHUT 2B
III MIEJSCE – OLIWIA SZCZĘSNA 2A
WYRÓŻNIENIE – MAJA PISZCZEK 2A

KLASA III

I MIEJSCE – WIKTORIA SUCHODOLSKA 3B
II MIEJSCE – HIERONIM GAWLAS 3C
III MIEJSCE – AMELIA MACHEJ 3B
WYRÓŻNIENIE – MACIEJ DOBNER 3C

Wszystkim rodzicom oraz wychowawcom bardzo dziękujemy za współpracę podczas organizacji konkursu.

Organizatorzy: JOANNA KOŁODZIEJCZYK, KLAUDIA NIESYT, JOANNA JAWORSKA, KATARZYNA BĄK, DARIA KUR

Daria Kur

klasy 1