VII Zawody Narciarskie „O puchar Lolka”

W piątek 11 lutego w Wiśle Malince na stoku Klepki spotkali się uczniowie i ich opiekunowie, aby wziąć udział w VII Zawodach Narciarskich „O puchar Lolka”. Lolek, patron zawodów, to oczywiście młody Karol Wojtyła, którego wielką pasją było narciarstwo.

Na stracie stanęło aż 44 zawodników, wśród których byli uczniowie od klasy I do VIII oraz opiekunowie – nie tylko rodzice, ale również starsze rodzeństwo i dziadek jednej z uczennic. Pogoda nam sprzyjała, bo nie spadła ani jedna kropla deszczu pomimo niezbyt optymistycznej prognozy. Jak zwykle rywalizacja była bardzo zacięta. Rodzice zagrzewali do walki swoje pociechy, a dzieci dopingowały swoich opiekunów. Każda konkurencja wzbudzała wiele emocji, zarówno rywalizacja indywidualna dzieci, opiekunów, jak i konkurencja rodzinna, w której bierzemy pod uwagę łączny czas przejazdu dziecka i opiekuna. Po zawodach organizatorzy, Izabela Steciuk i Korneliusz Rakus, podsumowali wyniki zawodników.

Uczniowie klas 1 – 4:

I miejsce – Jakub Bojda kl. 3a

II miejsce – Marcin Knapik kl. 4b

III miejsce – Kajetan Bura kl. 3a

Lena Stec z kl. 4a otrzymała specjalny złoty medal dla dziewczynki, która uzyskała najlepszy czas przejazdu.

Wyróżnienie w postaci złotego medalu zdobył również najmłodszy uczestnik zawodów – Aleksander Brożek z kl. 1c.

Uczniowie klas 5 – 8:

I miejsce – Jakub Cichowlas kl. 6a

II miejsce – Olaf Gesing kl. 7d

III miejsce – Aleksander Kukla kl. 6a

Zofia Madej z kl. 5b otrzymała specjalny złoty medal dla najszybszej dziewczynki z klas 5 – 8.

Kategoria indywidualna opiekunów:

I miejsce – Wojciech Cichowlas

II miejsce – Jakub Małkowski

III miejsce – Adam Gesing

Kategoria rodzinna (łączny czas dziecka i opiekuna):

I miejsce – Jakub i Wojciech Cichowlas

II miejsce – Olaf i Adam Gesing

III miejsce – Filip i Robert Noszka

Po zawodach wręczono zwycięzcom medale i puchary.

Dyplomy dla wszystkich uczestników zostaną wręczone po feriach w szkole.

Cieszymy się, że w „Trójce” jest tylu miłośników narciarstwa! Mamy stałe grono uczestników, ale co roku pojawiają się nowi zawodnicy, którzy z powodzeniem walczą o miejsca na podium.

Do zobaczenia za rok na Klepkach!

Mamy też nadzieję, że nasi zawodnicy w czasie ferii zimowych nacieszą się jeszcze urokami „białego szaleństwa”!

Izabela Steciuk