Szkolny turniej „1 z 10”

Kilkaset pytań, 4 ekspertów, 14 drużyn i wiele emocji – tak w skrócie można opisać przeprowadzony 9 maja szkolny turniej wiedzy ” 1 z 10″. Jego formuła, przypominająca kultowy telewizyjny program, bardzo spodobała się naszym uczniom. Dwuosobowe reprezentacje klas 4-8 rywalizowały ze sobą, odpowiadając na pytania z kilkunastu kategorii. Ich zmaganiom przyglądali się eksperci: panie: Barbara Kraszewska – ekspert nauk przyrodniczych, Lucyna Michenko – ekspert nauk ścisłych, Izabela Steciuk – ekspert nauk humanistycznych i pan Piotr Piotrowski ekspert w kategoriach sportowych. W ogólnym rozrachunku liczyła się nie tylko wiedza, ale i umiejętności taktyczne. W rundzie drugiej trzeba było bowiem pomyśleć, jak wyeliminować rywali. Walka była zacięta, a potyczkom towarzyszyły wielkie emocje. W ostatniej, trzeciej rundzie, udało się wyłonić zwycięzców. Na podium stanęli:

I miejsce Jan Niemczyk i Tomasz Zwardoń – klasa 7b

II miejsce Mateusz Myrmus i  Nikola Soroczyńska – klasa 6a

III miejsce Kacper Kubaczka i Paweł Szkucik – klasa 8b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy, odwagi, dystansu do siebie i koleżeńskiej rywalizacji.

Spotkanie poprowadziły Julia Buda i Natalia Przybyła, zaś jego pomysłodawcą był pan Piotr Piotrowski.

KKamila Morcinek