Szlakiem Hochbergów i na tropie żubrów

Wycieczka historyczno-przyrodnicza do Pszczyny okazała się wspaniałym połączeniem dla miłośników wielkich rodów książęcych oraz zwierząt. W sobotę 6 kwietnia 2019 r. udało nam się zwiedzić Skansen Wsi Pszczyńskiej, dzięki czemu w ciekawy sposób pogłębiliśmy wiedzę na temat życia codziennego naszych przodków – dawniej mieszkających na terenach zarządzanych przez Hochbergów. W Zagrodzie Żubrów mogliśmy dowiedzieć się wiele o zwierzętach mieszkających w lasach wokół Pszczyny. Jesteśmy również bogatsi o wiedzę historyczną, skąd żubry wzięły się w Pszczynie. Po chwilowej przerwie i zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się do jednego z najlepiej zachowanych pałaców w Polsce Południowej. Odwiedziliśmy Pałac Hochbergów, gdzie mieszkała jedna z najpiękniejszych kobiet (na początku XX w.), czyli księżna Daisy. Opiekę nad uczniami w tym dniu pełniły Pani Izabela Steciuk, Pani Beata Zbrzeźniak, Pani Aleksandra Para oraz Pani .

Natalia Gabryś-Klus