Udało się! Nasza szkoła została laureatem w Powiatowym Konkursie Historycznym.

29 maja w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Cieszynie odbył się powiatowy konkurs historyczny „Pierwsi ku niepodległej – Śląsk Cieszyński 1918-1919”. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 2 wraz z Książnicą Cieszyńską oraz Muzeum 4. Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie.Konkurs był objęty patronatem burmistrza Miasta Cieszyna i Starosty Powiatu Cieszyńskiego.

Uczniowie naszej szkoły –  Maciej Bąk, Julia Buda, Sonia Czyż, Dominik Figura, Natalia Franek, Oliwia Płonka i Emilia Stanula spisali się doskonale.

W kategorii:

– konkurs plastyczny – 2 miejsce zajęła Sonia Czyż;

prezentacja multimedialna – 1 miejsce zajęła Julia Buda;

– konkurs wiedzy historycznej – 2 miejsce wywalczył duet Emilia Stanula i Maciej Bąk.

Zaangażowanie naszych uczniów, ich wspaniała aktywność przyczyniły się do uzyskania największej ilości punktów i uzyskania tytułu laureata konkursu „Pierwsi ku niepodległej – Śląsk Cieszyński 1918-1919”.

Do rywalizacji uczniowie zostali przygotowani przez panie Sylwię Kwas oraz Natalię Gabryś-Klus. W dniu konkursu otuchy dodawała im pani Aleksandra Para.

opracowała  Natalia Gabryś-Klus