Warsztaty o mniejszościach narodowych i etnicznych

W Bibliotece Publicznej w Skoczowie gości wystawa „Jestem stąd. Polska wielu narodów”. W czwartek 13 czerwca nasi uczniowie w bibliotece mieli zaszczyt uczestniczyć w warsztatach. Uczniowie mogli zgłębić wiedzę o mniejszościach narodowych i etnicznych dzięki zajęciom poprowadzonym przez Pana Mateusza Trojańskiego – przedstawiciela Stowarzyszenia Centrum Polsko-Niemieckiego w Krakowie i Domu Anny Frank w Amsterdamie.

Aby podkreślić znaczenie warsztatów, w których brali udział nasi uczniowie pragnę przybliżyć informacje jak wiele znanych i szanowanych w świecie instytucji związanych jest z tą wystawą: Organizatorzy wystawy: Stowarzyszenie Centrum Polsko-Niemieckie w Krakowie oraz Dom Anny Frank w Amsterdamie. Opieka merytoryczna: Pracownia Historii i Kultury Mniejszości Etnicznych i Narodowych Instytutu Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Partnerzy: Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, Żydowskie Stowarzyszenie Czulent, Centrum Żydowskie w Oświęcimiu.

Wsparcie finansowe: Ministerstwo Zdrowia, Opieki Społecznej i Sportu Królestwa Niderlandów oraz Taube Foundation for Jewish Life & Culture

Dziękujemy za udostępnienie zdjęć Bibliotece Publicznej w Skoczowie.