Zrób zdjęcie!

W ramach realizacji doradztwa zawodowego w czwartek 26 października odbyły się warsztaty fotograficzne dla uczniów klasy 7a. Zajęcia poprowadził  nauczyciel fotografii w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, pan Jerzy Rzechanek, ze swoimi uczniami  przygotowującymi się do zawodu technik fotografii i multimediów. Młodzi pasjonaci  fotografii poznali rodzaje kompozycji, sposoby na udane zdjęcie portretowe oraz mieli możliwość praktycznego przećwiczenia robienia zdjęć z różnej perspektywy. Każdy uczeń, wykorzystując aparat fotograficzny lub swój smartfon, mógł wykonać zdjęcia zgodnie z instrukcją i pod okiem starszych kolegów. Zdjęcia powstały w plenerze w otoczeniu szkoły, z wykorzystaniem naturalnego tła i światła. Podczas zajęć użyto też aparatów fotograficznych  zakupionych w projekcie „Laboratorium przyszłości”.

tekst: Dorota Maciejewska – pedagog szkolny